Informace o cestovním pojištění

Vždy je dobré znát všechny pojmy a termíny, které se v určitém pojištění vyskytují. I u cestovního pojištění jsou některé pojmy, které by člověk měl znát a hlavně by měl znát jeho význam.

Pojmy v cestovním pojištění

Prvním pojmem, který je základem cestovního pojištění, je pojištění léčebných výloh. Znamená to, že vám budou hrazeny léky na zranění, hospitalizace v nemocnici či náklady na převoz do České republiky. Dalším pojmem je asistenční služba. Taková služba vám pomůže a poradí, jak při zranění postupovat, také může zajistit lůžko v nemocnici, samozřejmě kontroluje stav vaší léčby. Asistenční služba vám také bude odborně tlumočit. Asistenční služba zavolá vaší rodině o vaší situaci. Asistenční služba může také zajistit převoz nezletilých dětí do České republiky. Dalším pojmem je úrazové připojištění. Úrazové připojištění vám zajistí pojistné plnění v případě trvalých následků zaviněných úrazem a také odškodné. Pojem, který se u cestovního pojištění často vyskytuje, se jmenuje připojištění zavazadel. Toto připojištění vám zajišťuje pojistné plnění v případě ztráty zavazadel či poškození zavazadla.

Další pojmy

Existují ještě dva důležité pojmy, které je potřeba zmínit. Prvním je připojištění odpovědnosti za škodu. Pokud tedy například při plážovém volejbale nešťastně někoho zraníte, bude vaše pojišťovna hradit dané osobě náklady na zotavení (léky…). Posledním pojmem je připojištění storna. Toto připojištění je velice doporučováno. Může se totiž stát, že z nějakého důvodu (rodinného, zdravotního) nebudete moci odjet na dovolenou. V tomto případě pak dostanete plnou částku, zaplacenou za zájezd. Pokud se tedy chystáte na zájezd například na Slovensko, sjednejte si cestovní pojištění. Stojí pár korun.

povinné ručení srovnáno ihned, havarijní pojištění srovnání, pojištění odpovědnosti z provozu vozidla

Cestovní pojištění na slovensko