Cestovní pojištění na Slovensko VZP

Možná, že nevíte, že si můžete sjednat cestovní pojištění na Slovensko i u VZP pojišťovny. Pokud si platíte povinné zdravotní pojištění u VZP, tak je to výhodné. VZP v rámci svých programů nabízí kromě jiného i cestovní pojištění. Pojistka na cestu se nabízí ve třech základních variantách. Jedná se o pojistné balíčky, které mají základní a rozšířenou pojistnou ochranu. Cestovní pojištění na Slovensko VZP se označuje jako – MINI, OPTIMAL a ELITE. Součástí všech pojistných balíčků je poskytování asistenčních služeb v dohodnutém rozsahu. Asistenční služby od VZP pojišťovny zahrnují asistenci od společnosti AXA  jsou k dispozici 7 dnů v týdnu, 24 hodin denně po celý rok.
hospodářství u lesa

Pojistné balíčky MINI, OPTIMAL a ELLITE

Cestovní pojištění na Slovensko od VZP jsou rozdělena do třech pojistných balíčků s rozdílným obsahem pojistného krytí rizik. Pojistný balíček MINI zahrnuje pojištění léčebných výloh a pojištění odpovědnosti za škodu. OPTIMAL je rozšířený o úrazové pojištění a pojištění osobních věcí. ELITE je nejrozšířenější pojistná ochrana, která zajišťuje kromě výše uvedených pojistek ještě navíc připojištění pro případ hospitalizace. Možná, že namítnete, že na Slovensku platí také EHIC – Evropský průkaz zdravotního pojištění. To sice ano, Slovensko je členem EU, ale na tento průkaz se nelze plně spoléhat, proto využijte cestovní pojištění na Slovensko VZP, ušetříte si tím spoustu trápení a případných finančních výdajů, se kterými jste nepočítali.

Cestovní připojištění od VZP

Cestovní pojištění na Slovensko se dá ještě rozšířit o další možná připojištění, která si můžete ve VZP pojišťovně dohodnout. Jedná se například o připojištění nebezpečných a extrémních sportů, lze připojistit profesionální sporty a sportovní soutěže. Připojistit se můžete i na pracovní cestu. Další možnosti jsou: úrazové pojištění, pojištění osobních věcí, odpovědnost za škodu, zásah horské služby, hospitalizace, veterinární péče a storno zájezdu.

povinné ručení srovnáno ihned, havarijní pojištění srovnání, pojištění odpovědnosti z provozu vozidla

Cestovní pojištění na slovensko