Cesta a cestovní pojištění

Jste v zahraničí a potkal vás úraz? Nevíte co si v této chvíli počít? Jak se zachovat? V tom případě čtěte následující článek. Jestliže máte například zlomeninu, pravděpodobně budete muset na některou polikliniku. Jistě po vás v tu chvíli budou požadovat náklady spojené s léčbou. Proto si všechny účtenky pečlivě schovejte. V případě, že u sebe nemáte dostatečnou částku, zavolejte si svou asistenční službu. Ta vám poskytne částku a další informace. Pokud vám přijdou poštou nějaké poplatky, přineste nebo zašlete na svou pojišťovnu.

Rady, jak vše zvládnout

Ztratili se vám zavazadla? V tomto případě informujte policii. Všechny dokumenty šetření si od policie vezměte (kvůli pojišťovně). Pokud budete mít poškozené zavazadlo (špatným zacházením v hotelu), požádejte písemně majitele hotelu o náhradu škody. Nezapomeňte si vše vyfotografovat. I to pak předejte své pojišťovně.

Další informace

Může se stát i méně příjemná situace. Nešťastnou náhodou vy zraníte jinou osobu. V tomto případě by jste neměli hned na místě (bez souhlasu pojišťovny) uznávat svou odpovědnost. Také nic nepodepisujete. Jediné co by jste měli udělat, je že předáte kontakt poškozenému na svou pojišťovnu. Jinak by jste také měli zajistit jistou dokumentaci a dokumentaci očitých svědků. Dobré je také udělat fotodokumentaci pro pojišťovnu. Zde byly vypsány situace, které mohou potkat každého z nás. Tyto rady jsou určeny především pro ty, kteří mají sjednané cestovní pojištění. Pokud si přece jen nebudete vědět rady, je dobré se obrátit na asistenční službu, která vám vše vysvětlí a řekne, co dělat a jak se zachovat. Tyto situace se vám mohou stát i při výletu na Slovensko. Proto se pojistěte a nebudete mít žádné starosti.

 

povinné ručení srovnáno ihned, havarijní pojištění srovnání, pojištění odpovědnosti z provozu vozidla

Cestovní pojištění na slovensko